Hudba: Seal: Live in Paris (2005)

 

Seala asi nemusím dlouze představovat. Charismatický pán s úžasně sametovým hlasem zpívající výborné balady. Za všechny určitě stačí zmínit jeho velkou hitovku Kiss from a Rose, kterou rádia drhnou už od roku 1994, kdy vyšla na desce Seal II.

Album Live in Paris nám představuje 14 jeho pecek v živém podání a v netradiční aranži. Písničky jsou víc "rockové", hraje v nich víc kytar a jsou hodně energické. Oproti klasickým Sealovým aranžím, které jsou hodně zasněné, jsou verze na tomto CD živější a ukazují Sealovu tvorbu z jiného úhlu. Každopádně se to poslouchá hodně dobře

Úvodní "Bring it On" posluchače zvedne ze židle a nabudí ho. Zbytek alba v tomto trendu pokračuje. Skladba "My Vision" překvapí parádním kytarovým intrem, do kterého Seal vtrhne a jeho hlas v symbioze se zvukem kytary tvoří dokonalou jednotu. Tahle aranž je asi nejlepší "My Vision", kterou jsem slyšel. Kytara, bicí a Seal, to prostě nemá chybu!Zavřete oči a atmosféra, krerá z nahrávky dýchá, vás přenese přímo do centra dění. I následující "Crazy", která začíná prvních pár taktů nevinně, se zvrhne v pěknou divočinu. A tak bych mohl pokračovat, akorát bych se opakoval, každá jedna skladba na tomhle albu stojí za poslech.

Muzika letí kupředu, zaposloucháte se a než se nadějete, hodinu a něco trvající deska je u konce a vy si připadáte, jako byste byli na koncertě a v duchu (nebo i nahlas 🙂 ) s i říkáte to klasické konertní E-ŠTĚ E-ŠTĚ E-ŠTĚ, které neodmyslitelně patří ke koncertu

Pro Sealovy fanoušky se jedná o "must have" záležitost, ostatním posluchačům desku vřele doporučím, moc příjemně se pobavíte.

Tracklist:

01. Crazy (5:38)
02. Get It Together (4:17)
03. Killer (6:02)
04. Just Like You Said (5:00)
05. Dreaming In Metaphors (4:54)
06. Prayer For The Dying (5:04)
07. Love’s Divine (5:26)
08. My Vision (5:19)
09. Waiting For You (3:51)
10. Kiss From A Rose (5:09)
11. Heavenly … (Good Feeling) (5:06)
12. Don’t Cry (5:28)
13. Bring In On (5:53)
14. Future Love Paradise (7:03)

Total Time: 74:17 Min

Reklamy

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s