Prší anebo potopa v Droždíně

Čím dál častěji mám pocit, že jsme (my jako lidstvo) tu přírodu nějak pokazili. Nejsem sice přítel ekoteroristických keců o globálním oteplováním a vždycky, když na lidi berou bursíkovci klacek ve formě carbon fingerprintu, tak dostávám psotník a tanec Svatého Víta, ale, ruku na srdce, v poslední době je to počasí divný. S přírodou se něco děje a lidi by měli zapracovat na vyřešení aktálních problémů.

Pár dní jsou přívalový deště, který nadělají šílený škody a pak zas šílený vedra. Nerovnováha jak něco. Tohle není normální.

Tenhle týden je ve znamení deště. Na začátku pršelo hlavně v čechách a dnes si svou dávku vyžralo i olomoucko, konkrétně oblast Kopečka a blízkého okolí.

Začalo to nevinně – koukli jsme s kolegy z okna a zjistili, že prší. A pršelo stále více.
Drobná odbočka – barák, kde máme firmu, stojí ve stráni. Firma je defacto ve sklepě a chodí se do ní po schodech dolů. A pod schodama máme takovou malou "vaničku". Na fotkách to bude vidět.
Za moment se přidaly i drobné krupky. Šli jsme se proto podívat ke dveřím na schody. Vždycky, když takhle intenzivně prši, máme na schodech jev, kterému říkáme "droždínské vodopády", jak nám voda z parkoviště stéká po schodkách. Vodopády byly i dneska 🙂
tn_Obraz000tn_Obraz002tn_Obraz001tn_Obraz003tn_Obraz004tn_Obraz005

Jenže kanál odtoku, který je pod schodama, nestíhal. Voda nám pěkně stoupala. Stáli jsme v předsíni a špekulovali, co dál. Nikomu se samozřejmě do deště nechtělo. Kdo by dobrovoln zmoknul, že?

tn_Obraz006tn_Obraz007

Nakonec nám začalo pod prahem natékat do baráku. S kolegou jsme byli v kraťasech, ostatní v dlouhých kalhotech. Tak jsme se teda obětovali, sundali si boty, popadli kýble a šli vybírat vaničku 🙂

tn_Obraz008tn_Obraz009

Vodu jsme zpomalili, ale stejně potvora natekla pod kobercem 🙂 – ale byli jsme pochváleni od šéfstva…

Pršelo pak asi půl hodiny, ale po našem zásahu už voda netekla tak moc. Aspon jsme si ale zacvičili a potom jsme z toho měli srandy kopec.

Reklamy

One thought on “Prší anebo potopa v Droždíně

  1. normální počasí je v rozsahu od doby ledový po extrémní sucha a vedra….jen to lidstvo nechce brát v úvahu. Z hlediska globálního pohledu se nic zvláštního neděje. A švábi přežijou všechno…
    Takže se nenech rozhodit a snaž se být v příštím životě švábem! 🙂

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s