baterky

nejsem tak bohatý, abych mohl kupovat levné věci. stokrát opakované a pořád pravdivé.

V neděli mi po cestě na Hostýn, kousek za Olomoucí, zdechl akumulátor v přehrávači smile_sad. Jelikož strašně nerad jezdím potichu v době, když jsem sám, tak jsem samozřejmě zastavil a aku vyměnil za jiný. Ten zdechl za chvíli taky smile_omg. A třetí byl rovněž vybitý heart_broken. Asi jsem v euforii nad opravou zapomněl nabít smile_devil.

Měl jsem štěstí v neštěstí. V Majetíně jsem objevil otevřenou sámošku. Docela zázrak, najít v neděli na dědině obchod. Naklapal jsem dovnitř a rychle se začal shánět po náhradních mikrotužkách. Silnička stála venku nezamčená, tak jsem samozřejmě spěchal. Prodavačka mi podala balíček 4 mikrotužek a chtěla asi dvacku. Čili pětikačku za kus. Zaplatil jsem a valil ven, nechěl jsem prodlužovat dobu, kdy bude mazlík bez dozoru.

Baterky samozřejmě nebyly alkalické. Co bych taky chtěl za tu cenu lightbulb. Hlavně, že to zas hraje music_note

Výdrž? Tristní. Zatímco na akumulátor 1000 mAh můžu přehrávat pěkně dlouho (konkrétní dobu změřenou nemám smile_angel, ale krátký to není), na tyhle pseudobaterky jsem vydržel asi hodinu a půl/kus. Čili jsem je sežral tři.

Co je to asi za šmejd, když ho MP3 přehrávač s 2GB SD kartou dokáže takhle rychle vycucat. A jaká cílová skupina si může tohle koupit? Pokud bych měl víc času, samozřejmě bych šel do alkalické baterky a měl bych pokoj na 3 dny.

Suma sumárum – peneženka pláče, příroda pláče… vyrábět takovýhle shity asi moc ekologický nebude. Hlavně, že si někdo namastí kapsu prodejem krámů. smile_angry

Samozřejmě můžete říct “nekupuj to, ignoruj to”… jenže je cesta ignorace ta správná? producent stejně tyhle krámy bude chrlit dál…

Reklamy

4 thoughts on “baterky

  1. Tys nad tím možná nepřemýšlel, ale pro 99% populace je to o ceně – když je to levný, koupím to. A dál se nic neřeší. Jenže je to pak ale přesně tak, jak píšeš – příroda pláče, ale nějakej maník z Číny, kterýmu v garáži montujou baterky ženský za rejži, je v balíku.

  2. Příjde mi to vzdáleně podobné lidem, kteří sledují slevy v Kauflandu a když je levnej cukr tak ho koupěj 30 kilo… do zásoby, to kdyby ho o 5ti kačku zdražili anebo třeba nebyl… 1kg = cca 20,- = 30 * 20 = 600,- po zdražení kdyby 35*20 = 700,-  Oukej takhle ušetří stovku… jdou si tedy koupit 2x cigára Rocket a pochutnávají si jak to pěkně všechno zařídili, že vzali v neděli auto a jeli nakoupit 30 km za vesnici do města a vezou si 30 kilo zlevněnýho cukru… ALE CO S TIM CUKREM DĚLAJÍ ???? :oD Chápu, že lidi chtějí šetřit, ale je šetřit a je ušetřit…
     
    Ve výsledku, tužkový baterky šmejdy ušetřili někomu pěněženku, ale jak se říká, vrátí se to na dětech… co budou pít jedovatou vodu a jíst zamořený jídlo. Nejsem zelenej aktivista, ale minimální slušnost jako alespoň základně třídit odpat, netopit odpadkama, nakoupit si úsporné žárovky, šetřit vodou, a koupit si "drahý" nabíjecí baterky snad může fakt asi každej. Zhruba a velice jednoduše řečeno !
     

  3. Shitové baterky nekupuju. Cukr někdy ano. Tady bych to ve větším množství pochopil třeba u náruživých zahrádkářů, tam je spotřeba na marmelády atd…

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit / Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit / Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit / Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit / Změnit )

Připojování k %s