Windows Seven – tipy a triky z MSDN

na myego jsem narazil na zajímavý link – článek na MSDN o nových featurkách, tipech a tricích pro Windows Seven. Rozhodně doporučuju, je to zajímavé čtení.

http://blogs.msdn.com/tims/archive/2009/01/12/the-bumper-list-of-windows-7-secrets.aspx

Mě zaujala nejvíc následující věc:
Hiding the Windows Live Messenger Icon. Hopefully your first act after Windows 7 setup completed was to download and install the Windows Live Essentials suite of applications (if not, then you’re missing out on a significant part of the Windows experience). If you’re a heavy user of IM, you may love the way that Windows Live Messenger is front and central on the taskbar, where you can easily change status and quickly send an IM to someone.
On the other hand, you may prefer to keep Windows Live Messenger in the system tray where it’s been for previous releases. If so, you can fool the application into the old style of behavior. To do this, close Windows Live Messenger, edit the shortcut properties and set the application to run in Windows Vista compatibility mode. Bingo!

čili: jak nastavit WLM tak, aby nestrašil v taskbaru? zavřete WLM, nastavte mu režim kompatibility s vistou a je po krámu. přiznám se ale, že jsem to nezkoušel, tak si to prubněte sami 🙂

a ještě vypíchnu jednu featurku:
When All Else Fails… There are always those times when you’re in a really bad spot – you can’t boot up properly, and what you really want is something you can quickly use to get at a command prompt so you can properly troubleshoot. Windows 7 now includes the ability to create a system repair disc, which is essentially a CD-bootable version of Windows that just includes the command prompt and a suite of system tools. Just type “system repair disc” in the Start Menu search box, and you’ll be led to the utility.

aktualizace: na pct fóru jsem našel další článek – Windows 7 Beta hotkey cheat sheet

Reklamy

2 thoughts on “Windows Seven – tipy a triky z MSDN

  1. Sice se mi chování WLM v W7 líbí (však jsme si psali), ale je dobré vědět, že to jde i po "staru". Každopádně že to bude tak jednoduché, by mě nenapadlo :-).

  2. mě osobně to přijde jako škrábání se levou nohou za pravým uchem. uvítal bych, kdyby přímo ve WLM byla nějaká volba, která by chování programu ovlivnila. tohle považuju za hovadinu.

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit / Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit / Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit / Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit / Změnit )

Připojování k %s