Kosíř, lom, měsíc

Včera mi dorazila nová kola na bika. Stávající GrandRock + 36*SwissDT + Alivio jsem vyměnil za Bontrager Rhythm Disc. Set váží 1980gramů, má 28 drátů a hlavně, náby na zapouzdřených ložiskách. Výhoda je jasná – žádné konusy. Hurá.

Díky náhlému oteplení bylo možné zajet je pěkně protáhnout do terénu, pěkně si zabahnit a vyzkoušet tuhost a výdrž. Teploty nad 5 °C přímo lákaly k vyjetí. A bylo fakt pěkně.
Na Kosíř jsem se vydal po cestě kolem potoka. V létě je to pohodová cestička se stoupáním kolem 5%, včera to byla hodně solidní technická pasáž. Bahno, bahno a zase bahno. Kde nebylo bahno, byl led. Klouzalo to naprosto luxusně. Paradoxně na tom byl lépe ledový podklad – díky týdnu s teplotami nad nulou byl rozměklý a pláště se tam měly čeho chytit. V bahýnku to bylo podstatně horší – však jsem si taky asi 3x pěkně ťápl na zem, když mi to někde podjelo. Ale byla to skvělá zábava.
V lese bylo fakt nádherně. Svěží vzdoušek, všude kolem tekly potůčky z tání. Fotoaparát ale sídlil v batohu a ten se mi nechtělo sundávat.

Na Kosíři proběhlo nezbytné focení mazlíka. Původně jsem měl v úmyslu udělat finální fotky pro bike-forum, ale stav zabahněnosti mi v tom bránil. Ale o fotku vás samozřejmě neochudím 🙂
DSC04291

Z kosíře se sjelo do státního lomu. Tam začal vycházet měsíc a “udělaly se” zajímavé mraky, tak jsem trochu pofotil.
DSC04296DSC04302DSC04304DSC04305DSC04312DSC04314

A co kola? jede to o něco líp než starý, ale budu muset ještě trochu zhubnout, abych ho líp ocenil. Každopádně, nejsou z bláta, vydržely toho dost. Sice jsem nejel žádnou prasárnu na kořenech, ale klasickej terének přečkaly bez zaváhání.

Reklamy

One thought on “Kosíř, lom, měsíc

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s