Evangelium podle Linuxu

A už je to tu zase :-). Evangelisti se činí…
cituji z bike-fora:
Jogador  (23.05.2009 01:17:41)
1x> Windows 7 RC
Ahoj, nemáte už nikdo nahozený nový windows, válí se tu předemnou a já přemýšlím, zda ho nainstalovat, nebo zůstat u vist, především mi jde o to, jestli pod něma pujde MapSource a SportTracks. Děkuji

chvíli probíhala normální debata. ale jenom chvíli. Evangelista na sebe nenechal dlouho čekat…
JARDA001  (23.05.2009 08:31:15)
vybodni se na to a nahraj si radši linux a seš za vodou s problémy.:) sám používám již 8 měsíců a plná spokojenost.

Čím to je, že se v každé diskuzi o windows musí objevit jeden nebo více odborníků, kteří musí nutně ventilovat svou radost. Já chápu, že pro určitou komunitu lidí může mít linux přínos v jakékoliv podobě, ale je opravdu nutné tím zaplevelovat diskuze, kde se o linux vůbec nejedná?

Už několikrát jsem pátral po důvodech, v čem je ten “linux zdarma a legálně” tak děsně cutting-edge, že ho nutně musí mít každý na svém kompu. Zkoušel jsem se ptát např. na cykolodiskuzi, kde se to horlivými linuxáky jenom hemží, leč kloudné odpovědi jsem se nedočkal.
– Prý stabilita. Jo? Mně dělaly windows, konkrétně Vista Ultimate, problém naposled před půl rokem, kdy tvrdě mrzly. Příčina? Vadný kabel SATA k systémovému disku. Po jeho výměně je systém rockstable. Tenhle konkrétní kabel měl předtím půjčený kamarád a asi mi ho polámal.
– Rychlost. Jde porovnávat rychlost odezvy jednotlivých OS? Jako že kliknu na nějaké tlačítko a čekám jak dlouho to bude systému trvat? K čemu je to dobré?
– Spotřeba RAM. Vista RAMku papá moc ráda. Důvodem je cache pro prefetch, OS si do ní načte často používané programy a pak je spouští rychleji. No a co? když něco tu RAMku potřebuje, OS ji uvolní. Je sice fajn, že linux v klidu sežere paměti pomálu, ale RAM v PC je snad od toho, aby se používala…
– Dostupné programy. Programů pro windows je velká spousta. Pro linux rovněž. Jenže, spousta těch programů pro linux vypadá tak, jak vypadá – jsou sice zdarma a legálně, ale vypadají jako ročníková práce nějakého studenta. Nějaký nadšenec začne něco bastlit, po roce ho to přestane bavit a program zůstane rozdělaný. U windows se tohle stává taky, ale podstatně méně často, kvalitního softwaru je spousta.

Windows jsou prý dobré akorát na pouštění her. Jo a proto jsou ve firemním sektoru PC osazena výhradně linuxem. Hm, že jsem si toho u zákazníků nevšiml.

Microsoft má monopol. Fakt? Že o něm nevím. Microsoft má dominantní postavení na trhu, o tom žádná. Ale proč? Když je ten linux tak strašně skvělý, proč už dávno MS neválcuje. Na trhu je dejme tomu 10 let. Za tu dobu má rozšíření, které je v rámci statistické chyby měření. Někde je prolém. A velkej. Proč sakra nemá aspoň 10%?

Z mého pohledu Linux nenabízí žádnou přidanou hodnotu. Jako hračka pro pár geeků a nerdů, které baví sťárat se v OS a hrát si s ním, je to super věc. Pro mně je OS pouze platforma, která se stará o běh aplikací. To “moje” windows splňují – bezproblémový OS, který po instalaci nakrmím ovladači a dál se o něj nestarám. Vím, kam sáhnout, kde co udělat a co se kde šteluje. To mi ke štěstí stačí.

Milí linuxáci-evangelisté – snažte se zapřemýšlet, proč váš smysl existence není více rozšířen a kde soudruzi z vývojářských týmů udělali chybu. Je to opravdu tím, že lidi jsou vofce, které naletěly microsoftí propagandě a koupily si totálně nefunkční produkt?

Každopádně se zamyslete, než někde začnete vyřvávat “linux rulezzz”, jestli se to do té debaty fakt hodí.

Já mám v Linuxu akcelerovanej desktop a vy ve Windowsech ne. Já v linuxu nemám viry, rootkity a ostatní bordel, kdežto vy ve Windowsech furt. Mě nehrozí, že se mi samovolně smažou data na disku, kdežto vám vjednomkuse. Já si můžu nastavit všechny barvičky v KDE, protože KDE rulezzz a ve windowsech je to natvrdo šedé. Já mám zadarmo v Linuxu defaultně předinstalované už i aplikace kcalc, amarok, krusader a uptime daemon. Linux má OBROVSKY VELKÝ UPTIME, daleko větší než ty vaše dementní zavaděče na hry. Vy musíte složitě klikat, jenže já, fiškus, si napíšu do commandlajny jen soubor=$(echo $1 | sed ‚s/^(.+/)([^/]+).wav$/.ogg/‘). Kdybyste nebyli brněnští vesničani s Intelem tak byste už dávno nádherný kvalitní operační systém Linux používali jako každý normální člověk !!! Jste jen tupci a hovada jdoucí s davem. LINUX RULEZZZZZZ!!!!!!! Je mi z vás na blití.

Reklamy

8 thoughts on “Evangelium podle Linuxu

  1. Pravda, pravda, PRAVDA, PRAVDA!!!(Původně jsem chtěl komentovat, ale je vůbec co? Se vším souhlasím!)Jinak – jedno takové klišé – linuxáci si myslí, že my, windowsáci, máme něco proti Linuxu – ne, nemáme! Je to přesně naopak a vychází to z linuxácké malosti (některých).

  2. Doome, vole mi tohle nedělej, jo! Já se musim řehtat a jak má takovej řehtající se Serža kreativně vymejšlet příspěvek na blog, co? :–)

  3. Linux nemůže být lepší než windows protože na linuxových seminářích nedávají tak dobré občerstvení.Windows nemohou být lepší ne linux protože na widnowsových seminářích mají fakt hnusné kafe.

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s