Kapitola 8 – útok

O hodinu dříve

Na alpskou louku se pomalu snášel soumrak. Slunce před pár minutami zapadlo za kopce, předtím nakreslilo do mraků pár krásných obrazců. Od severu se pomalu nasouvala srážková fronta.
Skoro dokonalá idyla. Ptáci zpívali, povíval mírný větřík. Chybělo jenom stádo oveček a bača, který je zaháněl z pastvy.
Necelý kilometr od salaše před malou chvílí přistál altairský raketoplán. Nia ho opatrně posadila na kraj lesa pod stromy. Schválně vybrala místo, kam nikdo nechodil, daleko od lesních stezek a chodníků.
Spolu s Hawkem naposledy prošli plány první fáze akce napsané na základě celodenního pozorování stráží kolem budovy. Stráže se měnily v pravidelných intervalech. Venkovní prostor nikdy nezůstal bez ostrahy. Pokaždé bylo venku minimálně šest lidí.
Salaš samotná stála ve svahu. Raketoplán přistál na jeho horním konci, takže jeho osádka měla dokonalý přehled o dění na celé louce.
„Stmívá se, měli bychom vyrazit“ konstatoval Hawk. Celý den napjatě čekal, kdy tohle řekne. A byl rád, že se dočkal.
„Ještě moment. Začnu rušit kamerový systém a komunikace objektu“ odpověděla Nia. Stiskla pár kláves a uvedla v činnost zařízení pro elektronický boj. Celý den nahrávali data z kamer a nyní je měli v úmyslu prohnat přes adaptivní algoritmus, aby mohli vyřadit kamery samotné a stráže si ničeho nevšimly. Program měl za úkol upravovat obraz tak, aby odpovídal denní době.

Hawk popadl ostřelovací pušku a vylezl ven z raketoplánu. Spokojeně se pousmál. Soumrak postupoval rychle. Už se skoro setmělo.
Zalehl do měkké trávy a vytáhl dalekohled. Strážní dál chodili po svých trasách. Zatím si nikdo ničeho nevšiml. Po jeho levé straně se ozvalo zašustění. Nia ležela vedle něj. Rozložila dvojnožku pod hlavní, opřela si zbraň o rameno a začala se věnovat balistickému počítači.
Proti Hawkovi měla jednu velkou výhodu. Optika její zbraně měla už vestavěné zařízení pro noční vidění. Hawk musel použít noktovizor. Chvíli ladila nastavení výpočtu a pak kývla, že je připravená. Hawk rovněž vysunul nožky pod hlavní a opřel si zbraň o rameno. Zaostřil optiku a kývl, že je hotový. Mohli začít.

„Blbci jsou na celym světě“ napadlo Niu, když prohlížela oblast. Čtyři ze strážných kouřili a červené ohýnky cigaret plápolaly ve tmě jako majáky. Tím líp pro ně.

Jejich prvním cílem byli ostřelovači na střeše. Každý si vzali jednoho.
Hawk čekal, až se jeho cíl otočí čelem. Chtěl mít jistotu, že se trefí přesně do hlavy. Během okamžiku se dočkal. Na okamžik pohlédl své oběti do očí. Vydechl všechen vzduch z plic a dvakrát stiskl spoušť. Ozvalo se dvojí tlumené štěknutí a první nepřítel padl k zemi. Nia svůj cíl dostala o chvilku později. Proti Hawkovi měla drobnou výhodu ve zbrani, použitá munice 9mm MAN měla vyšší výkon než Hawkova 7.62 NATO, přestože oba používali tlumič.

Ostřelovači byli ze hry. Jenže jejich smrt přilákala pozornost ostatních. Hawk si vzal na mušku jednoho z těch vzdálenějších, který si dění na střeše všiml jako první. Schytal ji mezi oči a žuchl na záda, než se stačil rozběhnout k budově. Hawk okamžitě zaměřil dalšího. Ten zrovna odhodil cigaretu. Aspoň měl posledního práska. A pak že kouření neškodí, poznamenal škodolibě Hawk. Nia si vzala na mušku předposledního. První rána mu zazvonila o přilbu a srazila ho k zemi. Druhou ranou se trefila do jeho vesty. Teprve třetí byla úspěšná.
Zbýval poslední strážný. Toho dostali zároveň oba, každý jednou střelou.

Zvedli se z trávy a vrátili se do raketoplánu. Nia zkontrolovala, jestli správně běží rušení kamer. Běželo. Měli skoro stoprocentní jistotu, že nikdo neviděl jejich akci.

Natáhli na sebe neprůstřelné vesty, na hlavy kukly, do ucha sluchátko vysílačky a zakončili to černými přilbami. Prostě zásahovka jak vyšitá. Vzali si samopaly P-90 a vyrazili poklusem k salaši.

„Takovej krásnej retro baráček a oni ho takhle doprasí“ konstatovala Nia. Ukázala na elektronický zámek u dveří. Čtečka karet, bez klávesnice. Nia zůstala hlídat u dveří, Hawk šel prošacovat nejbližší mrtvolu. „Krucinál, to je chlap jak hora“ zavrčel, když otáčel tělo na záda. Přístupovou kartu našel v kapse.

Vešli dovnitř. Ocitli se v krátké chodbičce. Na levé straně byla kukaň strážného. Ten se okamžitě zvedl a sahal po tlačítku alarmu. Byl pomalý. Než se natáhl dostatečně daleko, Hawk ho telepaticky ochromil. Nechtěl riskovat střelbu proti sklu kukaně. Kdyby bylo neprůstřelné, odražené kulky by mohly udělat spousty škody.

Na konci dvoumetrové chodbičky byly další dveře, opět se zámkem na kartu. Tentokrát ale doplněným klávesnicí. Čísla 0 – 9 a písmena A – F. Nia chvíli studovala klávesnici a pak se zašklebila. „Je dobře, žes toho pána nezastřelil. Jdi ho pěkně poprosit, aby nám řekl kód.“
Hawk přikývl. Strážný dosud seděl ve svém křesle, tělo v jedné velké křeči. Hawk se mu připojil přímo k paměti. Vyhrabat heslo bylo otázkou pár vteřin. Zavolal ho na Niu. Ta naklepala patřičnou kombinaci a dveře se otevřely. Za nimi čekal výtah.
„Hej, mrkni se, jestli tam nemá počítač a v něm nějakou mapku objektu“ houkla Nia. „Tady je nějak moc tlačítek.“ Otočila se a šla do kukaně ostrahy.

Plán objektu našli během chvíle. Měli docela kliku. Nebyl rozsáhlý. Dvě velká patra laboratoří, dvě patra s celami, obytné prostory a to bylo vše. Podle plánku se za jedním patrem s laboratořemi nacházel mozek celého komplexu – centrální počítač a řídící centrum.
Výtah se neřídil klasicky pomocí pater, ale pomocí kódů. Proto Nia ve výtahu našla komplikované ovládání.
Podle plánu nebyla patra s celami přístupná prvním výtahem, ale používala svůj, který je propojoval pouze s laboratořemi. Pochopitelné bezpečnostní opatření.
Hawk poslal plán komplexu na tiskárnu. Přehled se jim bude hodit. Poté vstoupili do výtahu.

Karla si klekla k plačící Jarce. „Myslím si, že lžou.“
Jarka si utřela slzy. „Z čeho tak soudíš?“
„Už jsme tu zažily dost manipulace s vědomím. Podle mýho si s náma zas hrajou. Snažej se nás zlomit. Pak budem povolnější… dokud na vlastní oči neuvidím mrtvoly, tak neuvěřím.“

Výtah zastavil na druhém patře laboratoří. Hawk i Nia si nachystali zbraně a namířili je před sebe. Dveře se otevřely. A za nimi stáli dva strážní. Než se vzpamatovali, skosily je dvě dávky z P-90. Tiše. Hawk popoběhl k první laboratoři. Byla prázdná. Vzali obě těla a odtáhli je dovnitř. První z mnoha překážek odstraněna. Hawk rovnou zasedl k počítačovému terminálu a vyžádal si podrobný přehled patra. Hledal stanoviště ostrahy. Určitě tam někde je.
Bylo. Přímo uprostřed patra.

Sklo stanoviště ostrahy se ozletělo na tisíc kusů. Než se kdokoliv uvnitř stačil otočit, uvnitř explodovaly dva šokové granáty. Záblesk a ohlušující exploze vyřadila všech pět lidí uvnitř z boje. Nia vběhla dovnitř a překvapené stráže pár ranami zpacifikovala. Ve stole našla plastová pouta, která okamžitě použila. Až se zlatíčka vzpamatují, budou se moc divit, pomyslela si. Spolu s Hawkem je všechny zavřeli do sousední malé místnůstky.
Hawk se rozhlédl kolem sebe. Stanoviště zároveň sloužilo i jako zbrojnice. To se bude hodit. Na zdi ve skříni byly nachystané rozličné zbraně, od pistolí až po lehký kulomet M249 SSAW. To je dobrá zpráva nejen pro Jarku. Teď je ale otázka, kde ji hledat. Na síti nikde nenašel nějaký rozpis vězňů. Doufal, že na terminálu v této místnosti něco najde. A měl štěstí. Data nebyla zveřejněna na síti, ale byla uložena v místní databázi.
„Hele, tohle tě bude zajímat“ zavolal na Niu. „Koukej, koho tu máme…“
V komplexu byli drženi pouze dva lidé…

Výtah k celám našli rychle. Byl v jedné z bočních chodeb. Hawk vycítil blízkost lidí. Aktivní psionické schopnosti mu nefungovaly, ale pasivní ano. Opatrně vykoukl za roh. Výtah hlídali dva lidé. A byli ve střehu. Určitě slyšeli jejich kroky. Oba byli ukrytí ve výklencích po straně výtahu, aby byli chráněni před případným útokem. Dobře vymyšleno.
„Kdo je tam?“ zeptal se jeden z nich.
Odpovědí mu bylo ticho.
„Okamžitě vylezte, vím, že tam jste.“
Jako odpověď se přikutálel omračující granát. Než kdokoliv z nich stihl zareagovat, padli oba strážní k zemi.

Reklamy

One thought on “Kapitola 8 – útok

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit / Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit / Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit / Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit / Změnit )

Připojování k %s