Kapitola 9 – Setkání

Karla klečící vedle plačící Jarky zbystřila pozornost. Známý zvuk výtahu. Pustila Jarčinu ruku a postavila se. Byla připravena Jarku bránit, pokud by si pro ni přišli. Přešla na ni bojovná nálada. Klidně by se kvůli ní poprala.
Výtah se blížil. Jeho zvuk byl čím dál hlasitější. Karla sevřela pěsti a chystala se zaútočit. Odhodlání sílilo. V duchu zuřila, cizácké manipulace s myslí jí byly čím dál víc proti srsti. Jak zesilovalo svištění výtahu, její myšlenky byly stále uspořádanější. Chvíli před otevřením dveří byla dokonale koncentrovaná. V mysli měla jedinou věc – zaútočit a zabít.
Dveře výtahu se otevřely. Chvíli se nic nedělo. Karla přenesla váhu z nohy na nohu. Vyčkávala. Uslyšela krok. Zvedla hlavu ke stropu, kde výtah ústil. Zatím nic.
Další krok. A třetí.
Z výtahu vyšly dvě postavy v černých kombinézách. Nebyli to strážní – nesedělo ani oblečení, ani zbraně.
Jeden z vojáků vypnul silové pole a obrátil gravitaci. Karla nečekala a vystřelila k nim. V tu chvíli jí bylo jedno, co jsou zač.

Hawk vypínal silové pole. Když viděl celu před sebou, došlo mu, s čím má tu čest. Něco podobného kdysi viděl v televizi. Tenkrát se mu ta myšlenka líbila – obrácená gravitace je docela solidní nápad.
Hučení silového pole přestalo. Gravitace se vracela k normálu. Hawk přejel očima po ovládacím panelu, jestli nespustil alarm.
Nia mezitím sledovala dění v cele. Přemýšlela, co se tam stalo. Jedna osoba ležící na zemi, druhá se k nim rozběhla. Poznala ji. Karla. Ale co to dělá? To nevypadá, že by je ráda viděla. Tváří se jako…
„Kurva, Hawku, uhni“ vyjekla. Karla na ně běžela s výrazem, který jasně říkal, že si nejde hrát.

Hawk bezmyšlenkovitě uskočil. Karla k nim doběhla a zastavila se. V očích měla pořád výraz šílence. Otočila se na Hawka a chystala se po něm skočit. Nia se po ní natáhla a chytila ji. Sakra, ta má páru, napadlo ji. Nia věděla, že Jarka je na tom fyzicky docela dobře, v tělocvičně spolu mockrát trénovaly. Ale Karla byla podstatně silnější.
„Hawku, sundej si přilbu, ať tě vidí. Moc dlouho ji neudržím“ vykřikla.
Hawk poslechl, sundal si přilbu i kuklu. Pohlédl Karle do očí. „Co se děje?“ zeptal se.
Karla se na něj zadívala a došlo jí to. Přestala se tahat s Niou. Ta ji pustila.
„Pojďte se mnou a uvidíte. Jarka je na tom dost špatně.“

Vešli do cely. Nia ještě předtím zablokovala dveře výtahu, aby je někdo nepřekvapil.
Hawk si klekl k stále plačící Jarce. Vzal ji za rameno a druhou rukou pohladil po vlasech. „Nazdar zlato, co se děje?“
Jarka uslyšela známý hlas. Zvedla hlavu. „Hawku?“
„Jo, jsem u tebe. Copak je?“
Zvedla se a zadívala se mu do očí. Pak ho beze slova objala. Tiskla ho k sobě vší silou. Cítil, jak se chvěje. Slyšel, jak přerývaně dýchá. Párkrát se nadechla a chtěla něco říct. Marně.
Sundal si rukavice a hladil ji po holých zádech. Pod jeho dotyky se pomalu uklidňovala. Už ho držela méně křečovitě. Její srdce bilo pomaleji. I dech se zpomalil.
Zvedla hlavu z jeho ramene a pohlédla mu do očí. „Ráda tě vidím.“
Dlouze se políbili…

Hleděla na ně očima zarudlýma od pláče. „Bože, opravdu vás moc ráda vidím. Cizáci s náma hráli moc pěknou hru – nějak nasimulovali vaši smrt a pustili nám ji jako v přímým přenosu. Tohle byla asi poslední kapka a já se z toho pěkně sesypala.“
Nia se zašklebila. „Ty nám teda věříš“ rýpla si.
„Když vono to bylo tak reálný.“
„Beztak to splichtili někde v nějakým ukradeným softu nebo v softu přibaleným ke kameře.“
„Fakt to bylo reálný.“
Hawk se zvedl ze země a podal Jarce ruku. Pomohl jí vstát. „Myslím, že je načase odsud pěkně rychle vypadnout.“
„Ne“ odpověděla Jarka rázně.
„Proč? Snad se ti tu nelíbí?“
„No dovolenou bych tu mít nechtěla, ale musíme zjistit, co se tu děje. Když si dali tu práci a přitáhli Karlu a mou maličkost na jedno místo, musí to mít důvod. Už na nás začali dělat nějaký testy nebo co a já bych jim v tom ráda zabránila.“
„Vypadnem odsud a zavoláme posily.“
„A oni nám frnknou.“
„Rušíme jejich komunikaci.“
„Nevíme, jestli se někam nemusí hlásit. Aby nám sem zejtra nepřiletělo UFO. Měli bychom to tady prošťárat“
Hawk pokrčil rameny. „Ty seš nějaká akční. Ale budiž po tvým. Roberts nám dal na vaši záchranu 24 hodin, potom pošle posily. Tak doufejme, že to zvládnem a že nás nechytěj…“
„Ty seš zlatíčko…“ Jarka vzala Niu a Hawka kolem ramen. „Pojďme.“

Společně vykročili k výtahu. Jarka se snažila zkrotit neposlušný pramen vlasů, který jí neustále padal do očí a lechtal na špičce nosu. „Nemáte někdo sponku?“
Karla se zasmála. „To jsou ty tvoje vlasový experimenty… není nad rozumnej účes do gumičky, nikde nic neleze…“
„Zlatíčko. Na to, že jsou ti tři roky, seš nějaká moc drzá…“
„Mám být po kom, ne?“
„No… no… no… já bych si nebyla tak jistá. Zrovna přemýšlím o tom, jestli seš vůbec moje. Taková konzervativní bytost jako ty… to není můj styl.“
„Někdo ty tvoje úlety musí kompenzovat, aby nedošlo k porušení rovnováhy světa…“
Jarka ji plácla. „A padej do toho výtahu…“
Nia se držela za hlavu a dusila smíchem. Rýpla do Hawka. „A tohle máš doma… já bych se z toho zbláznila.“
„Naštěstí jenom půlku“ odpověděl. „Ale bohužel tu horší.“
„Všechno slyšíme“ odpověděly Jarka s Karlou dvojhlasně. Humor se jim vrátil velice rychle.

Výtah je vyvezl zpět do spodního patra laboratoří. Jarka se spokojeně protáhla. V té škatuli se jí vůbec, ale vůbec, nelíbilo.
V chodbě byl podezřelý klid. Dole v cele sice nebyli dlouho, ovšem stanoviště ostrahy bez ostrahy mohl klidně někdo najít a udělal poplach.
Hawk šel jako první. Opatrně postupoval chodbou a naslouchal. Nikde nic. Došel až za roh. Zatím čisto. Pokynul ostatním, aby ho následovali. Když zaslechl ťapkání bosých nohou, pousmál se.
Došli až ke stanovišti. Jarka začala prohledávat skříně a hledat si vhodnou velikost oblečení. „Abyste mě nevykoukali“ ušklíbla se na ostatní.

Když obě vklouzly do uniforem stráží a Jarka někde vyhrabala něco, co nahradilo její vytouženou sponku do vlasů, shlukli se všichni okolo počítače. Nia vyhrabala nákresy základny a začali se dohadovat, co a jak vlastně podniknou.
Karla se chopila slova. „Asi bysme se měli rozdělit na dvě skupiny. Jarka s Hawkem a já s Niou. Jedna skupina musí najít a zneškodnit to, co vytváří pole, který nám blokuje naše schopnosti, druhá skupina by měla projít laboratoře a pátrat po informacích, co se tu vlastně vaří.“
„Ještě moment. Co hesla a přístupový kódy?“ Jarka otevřela dveře kumbálu, kam Hawk nastrkal omráčené stráže. Jednoho si vytáhla ven a začala ho zpovídat. Zpočátku moc nespolupracoval, ale Jarka se s ním nepárala. Dostal pár pěstí do zubů a zpíval jako kanárek.

Jarka ještě prolezla skříně s vybavením. Nakonec bafla po vzoru ostatních P-90, sedm zásobníků a nějaké granáty. Už se chystala, že odejdou, když jí do oka padl heartbeat senzor. Natáhla se pro něj. Aspoň bude mít každá dvojice svůj.

Popřáli si štěstí a vyrazili na cestu. Nia s Karlou se odpojily na prvním rohu a směřovaly ke generátoru psionického pole. Hawk s Jarkou šli do laboratoře, kde Jarku před nějakou dobou zkoumali.

Jarka stiskla tlačítko na rámu dveří. Vykoukl na ni ovládací panel se štěrbinou čtečky karet. Jarka tam vsunula kartu, kterou zabavila jednomu ze strážných. Systém ji vyzval k zadání kódu. A dveře se poslušně otevřely. Vešli dovnitř. Jarka se bezděčně zachvěla. Vzpomněla si, že v téhle laboratoři dostala pěknou nakládačku. Ještěže jenom v její mysli. Pokud by ji takhle zřídili doopravdy, asi by měl Hawk co dělat.
Hawkovi došlo, na co myslí. „Cizáci asi nikdy neslyšeli o přísloví ‚ženu ani květinou neuhodíš‘, co?“
„Tys to zas rozsekl…“ ušklíbla se na něj.
Došli k jednomu z počítačových terminálů. Hawk se přihlásil a připojil se k databázi. Začali procházet výsledky testů. A dost se divili, co všechno cizáci zkoumali.

Počítačový monitor náhle zhasl a rozezněla se siréna. „Pozor ostraze. Narušitelé v laboratoři 5A. Ostraha do laboratoře 5A.“

„A kurva…“ pronesl Hawk. „To asi bude sem…“
Oba začali hledat, kam se schovat. Jarka pohlédla na displej heartbeat senzoru. Z několika chodeb se blížili lidé.

Reklamy

One thought on “Kapitola 9 – Setkání

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit / Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit / Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit / Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit / Změnit )

Připojování k %s