Orlické hory s čertem vol. 2 – XC Edition :-)

Období dešťů za náma, víkend sliboval krásný počasí. A Doomovi se zalíbilo v Orlických horách. Tak jsme se domluvili s Li, že si zas dáme nějakou pěknou akci. Minule to bylo pěšo/auto, tentokrát jsme se rozhodli vytáhnout MTB a dát si do těla v kopcích. Plán byl jednoduchý – auto necháme v Bartošovicích v OH, tam si chytneme červenou TZ a vyjedeme na Šerlich. A jak to dopadlo? Čtěte dále.

Moje fotky: tentokrát se moc nefotilo, tentokrát se hlavně jelo 🙂
http://cid-34b76be696b4e2c1.photos.live.com/embedalbum.aspx/2010-06-12%c4%8derven%c3%a1TZvOrlick%c3%bdchhor%c3%a1ch

a čertovo fotky 🙂
http://cid-329c440b8d1b83ff.photos.live.com/embedalbum.aspx/%c5%a0erlichnadohled

Rozebral jsem Supa, nacpal ho do auta a chviličku po sedmé jsem vyrážel z Olomouce. Ráno jako malovaný. Akorát ten provoz. Kdo by to byl řekl, že v sobotu po sedmé bude na silnicích tolik aut. Spousta lidí vytáhla veterány a jeli vyloženě výletnickým tempem na kochačku. Pade mimo obec. Tak jsem se plazil zároveň s nimi a nedalo se předjet :-). Takovej veterán je sice krásnej na pohled, ale děsně smrdí 🙂

Nabral jsem čerta a pokračovali dál na místo určení. Poslední úsek cesty vedl po krásných nových silničkách na polské hranici. Minule se mi tam moc líbilo, tentokrát taky. Rád bych si to tam projel na silničce.

V Bartošovicích jsme nechali auto u hospody, složili kola a vydali se hledat značku.

Zkrácený popis dne by se dal nacpat do dvou slov – vedro a kopce. Kopce jsou logický – jsme  v horách :-). viz mapka.

Dostali jsme dost brutálně zabrat. Z Bartošovic to po červené ještě šlo. projeli jsme po hezké lesní cestě, která se postupně změnila na zpevněnou, nafotili nějaký bunkry. A pak to začalo. Dojeli jsme na Haničku a mákli si. Furt do kopce. A pěknýho, stoupání 8 – 10%, docela nekonečný. Pěkně jsme si hrabali. A vedro nám moc nepomáhalo. Po minulém obdobé dešťů jsme ani jeden nebyli moc rozjetí, absence tréninku byla znát. Ale povedlo se nám dohrabat se až na hřeben a dál to bylo chvilku v pohodě, krásná cesta vlnící se mírně nahoru a dolů.

Ale jenom chvilku, pak začala houpačka. Sjezdík – výstup – sjezdík – výstup. A pořád dokola. Sjezdíky se daly, ale výstupy byly protivný.Největší mazec byl od rozcestí Pěticestí. Tam jsme ztratili spoustu výškových metrů, které jsme předtím pracně nastoupali. Život je svině :-). Ale tamní cesta je moc pěkná. Solidní povrch, pěkný serpentiny – doporučuju.

Dorazili jsme až pod kopec Koruna a tam nám bylo jasné, že dál nee. To horko se na nás pěkně podepsalo a nohy už odmítaly dál táhnout. Vidina prudkýho táhlýho stoupání mi byla dost nepříjemná. Sice bychom to zvládli, ale já bych se trápil. Tak jsme to odpískali. Nemusíme mít všechno :-). Spustili jsme se dolů do Orlického záhoří na oběd. A zpět jsme se vraceli po zpevněné cestě.

Akce se z mého pohledu povedla. Sice jsme nedojeli až do původně stanoveného cíle – na Šerlich, ale krásně jsme se projeli a užili si sluníčka a horskýho prostředí.

Li, díky za skvělej den.

ChartImg

Reklamy

One thought on “Orlické hory s čertem vol. 2 – XC Edition :-)

  1. Souhlasím – to vedro nás dost odrovnalo, pralo do nás celou cestu. Ale jinak to byla pohodová vyjížďka a doufám, že si zase něco spolu střihnem… jsi skvělej parťák Doome… děkuju ti za moc hezkej den 🙂

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s