Letní konicko

Léto v plném proudu, na Hanou opět dorazil čert. V plánu bylo projetí části trasy Smržického vandru. Ať si Li nemyslí, že Haná je jenom placka Smile. Trasa viz mapka.

Počasí nám vyšlo naprosto luxusně. Od rána sluníčko, na obloze ani mráček, bylo vedro, ale ne nepříjemný dusno. Takhle se mi to líbí.

Vyjeli jsme asi v deset ráno směrem na letiště a dál po stezce mezi poli až do Náměště. Dost nás překvapilo, že jsme nepotkávali lidi. Takovej krásnej den a nikde nikdo. Asi byli všichni u vody či co Smile. Hanou jsme měli sami pro sebe.

Dorazili jsme do Náměště. Zrovna probíhá festival Zahrada, takže Náměšť byla plná. Promotali jsme se mezi lidmi, chytili si žlutou TZ a začali se drápat do kopečků. A zase jsme byli sami. Terezské údolí bylo naše. Poučeni z předchozích nezdarů jsme tentokrát použili i repelent. Kupodivu fungoval. U mě na 100%, Li si trochu stěžovala. No jo, halt když je někdo k sežrání Smile

Pěkně jsme si zanadávali na lesáky a jejich styl úpravy lesních cestiček, ocenili jsme i koňáky a jejich představu o vzhledu povrchu cesty, vyfuněli protivný stoupání na Křemelu a dojeli až do Rakovského údolí.

Teploty nad 30 se nám podepsaly na zásobách vody. Z mých 3 litrů zůstalo po 25 km asi 0,5. Spotřeba jak malej tank. Další zastávka byla u kyselky poblíž Ochozu. V cestě nám stál decentní brod, který jsme si pěkně užili. Někteří i víckrát Smile. V tom vedru to bylo příjemný.

100_9792100_9816100_9837

Po zastávce u vody jsme pokračovali do Ochozu a odtud po žluté TZ do Konice na pozdní oběd. Žlutá je v těch místech moc pěkná. Z Ochozu nastoupáte na místo s hezkým výhledem na lesy a s pěknou kapličkou, potom následuje sjezd po louce až do Konice.

V Konici jsme se zastavili v hospůdce specializované hlavně na ryby. Jídelní lístek vypadal zajímavě Be right back. Majitel nás vzal na malé posezení na dvorku a bylo o nás moc pěkně postaráno.

Z Konice jsme pak pokračovali po silnici na Budětsko, dál na Slavíkov a tam šup zase do lesa. Z otevřených  plání jsme byli trochu uvaření Smile. Protáhli jsme se až k říčce Šumici a hurá na další brody. Li se vrhla na focení vody a já si piloval techniku brodění Smile

100_9850100_9851100_9865

Další zastávka – Laškov. Li tam zaujala socha dvou medvědů Smile

100_9872

Čekala nás poslední fáze. Po zelené přes hřebínek do Ludéřova, dál na Kosíř a domů. Ten poslední kopec nás i docela zmohl, takže na Kosíři byla delší pauzička. A z Kosíře hurá domů.

Suma sumárum – 75 km, AV 15, nastoupáno cca 1200 metrů (GPS tvrdí 890 metrů, čert jim věř, oba přístroje lžou jako Kalousek Smile)
image

Reklamy

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit / Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit / Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit / Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit / Změnit )

Připojování k %s