Já a zrcadlovka

Na podzim 2010 jsem udělal velký krok ve světě focení – k malému kompaktu jsem pořídil větší aparát – EVF zrcadlovku Fuji 6500. Původní plán byl fotit s ním přibližně rok, osvojit si práci s velkým DF a naučit se něco víc než cvakání. Jenže, z Fujky jsem dost rychle vyrostl. Naučil jsem se sice pracovat s větším aparátem a trochu víc u toho myslet, jenže vlastnosti EVF mě velice rychle začaly omezovat. EVF se pro mě stal dost velkým kompromisem.

Nedávno jsem po zralé úvaze udělal další krok – posunul jsem čas dopředu, nečekal jsem rok a EVF jsem nahradil skutečnou zrcadlovkou. Tímto děkuji všem, co mi pomáhali při asi měsíc trvajícím výběru vhodného přístroje – z původních kandidátů Nikon D5000 a Canon 1100 D nakonec vzešel trochu neočekávaný vítěz – Pentax K-r. Vítěz je celkem logický – proti ostatním dvěma nabízí o něco víc muziky za srovnatelné peníze.

A jak se s novou hračkou učím? Nabízím pár galerií. Prozatím mám pocit, že mi to jde “střídavě oblačno” – do ruky to dostávám, základy chápu, ale musím to mít zažité a osahané. A jako první jsem záměrně zařadil asi nejpovedenější album – mé oblíbené dlouhé časy.

Reklamy

2 thoughts on “Já a zrcadlovka

    • za to může writer. nachystám si galerii, pomocí photo gallery ji šoupnu na web a writer mi z ní udělá takovýhle pěkný odkaz 🙂

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s